SOBOTA 23. února 16:00

40 min. / Městské divadlo Turnov / Vstupné 70 Kč (50 Kč studenti)

FIGURA CUM FIGURIS

FIGURA CUM FIGURIS

D.R.E.D.

Experimentální inscenace se zjevením se a odhalením Postavy s odkazy na předchozí tvorbu D.R.E.D.

Slib a žádost: D.R.E.D. slibuje, že v představení Figura cum figuris bude, či nebude užívat nahotu dle vlastního uvážení jak v hledišti-parteru, nebo kdekoli jinde v prostorách divadla. Z těchto důvodů a  důvodu práce s detailem a také ve vlastním zájmu publika žádáme diváky, aby se nebáli a obsadili místa v parteru, co nejblíže k proscéniu jeviště, neboť z jiných míst riskují špatnou přehlednost, dohlednost a pohlednost.

Spoiler: Představení používá odkazy. Autoři odkazů jsou z důvodů cizopasení, resp. necizopasení na nich, a v zájmu neovlivnění apriorního úsudku drženi v anonymitě. Odkazy, které můžeme prozradit, jsou odkazy na vlastní tvorbu, a to asi nejvíce na cyklus Dekalogů, kterými Dílna Různě Evangelizačních Dopadů v minulosti zásobovala jeviště. Ústředním aktem představení je zjevení se a odhalení Podoby Postavy (Figury). Labia mea laudabunt Te, animam meam levavi ad Te. Sursum vestis, sursum sus. Představení je vhodné pro věřící a nevěřící, poradí si s ním i dospělí.

Autor inscenace: Ondřej Pumr

Hrají: Luděk Joch, Lucie Pacovská, Rudolf Rousek, Karolína Salome Lokvencová, Michal Kudrnáč, Miroslav Beneš, Alžběta Prouzová, Jacek Kowałczyk, Kaja Sajewicz, Otto Linhart, Ivona Vavříková, Karolína Plachá a děti některých obsazených osob

Hudba: Roman Soukup, Marek Macek, Milan Drašnar

Výtvarník: Ondřej Pumr

D.R.E.D. (Náchodsko Kladsko Pražsko)

D.R.E.D. za jeden dva roky oslaví 20 let, pokud počítáme, že první představení proběhlo v r. 2000, pokud to bereme na sezóny a přelomy roků, tak oslaví 20 let za jeden rok. A vypadá to, i když se mu už moc nechce, že doufá, že se té dvacítky dožije, aniž by se chtěl rouhat, co se týče toho doufání, že dožije. Jinak rouhat divadelně se chce každopádně a každopádně stále slaví. A slaví i úspěchy, ke kterým se prý počítají účasti na Jiráskově Hronově, to dvakrát, či na Šrámkově Písku, nebo jiných celostátních, tam těch účastí je 16 a možná i více.

Toť k historii a úspěchům. A nyní k zaměření a filozofii. D.R.E.D. (Dílna Různě Evangelizačních Dopadů) je vícehlavé těleso ponořené do jinohry a vytlačované silou adorace činohry. Příběhy nás téměř nezajímají - například proto, že příběhy se prakticky nemění. Dobrý příběh může být dobrý jako paradigma, asociační páteř, či třeba spouštěč imaginace. Sic erat in fatis. Sudetia non cantat.


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU