SOBOTA 23. února 9:30

30 min. / Městské divadlo Turnov / Vstupné 70 Kč (50 Kč studenti)

MĚSTO NAD PROPASTÍ

MĚSTO NAD PROPASTÍ

Divadlo Micky Myšákové

Inscenace na motivy novely 'Krysař' Viktora Dyka. Studentské představení.

Město nad propastí vychází z Dykova Krysaře. Inscenace vznikala poměrně dlouhou dobu, několikrát jsme toto téma odložili a věnovali se jinému, neboť nám přišlo těžce uchopitelné. Samotnému ztvárnění předcházela řada (někdy nekonečných) diskuzí, zejména mezi studenty, což se u předchozích představení nestávalo. Také proto jsme nakonec zvolili formu, kterou jsme zvolili - pohybové složky v režii studenta Filipa Nováka. Inspirovali jsme se tedy příběhem Krysaře, některé postavy - v Dykově příběhu zásadní - jsme ale časem vypustili. Text, který jsme použili pro dialogy, jsme se pokusili zachovat v původním znění.

Autor inscenace: učitel a studenti literárně-dramatického oboru ZŠ v Jablonci nad Nisou

Hrají: Hana Fuchsová, Filip Novák, Štěpán Saal, Adéla Vojtěchová, Tereza Šikolová, Šárka Vltavská, Šárka Friedrichová, Agáta Špačková, Jan Dědina, Anna Svobodová, Ondřej Málek, Julie Tampierová

Autor předlohy: Viktor Dyk - Krysař

Autoři úpravy: Filip Novák, Lenka Marková

Hudba: Hans Zimmer, Wim Mertens, Jan Jirásek

Výtvarníci: Adéla Vojtěchová, Lenka Marková

Divadlo Micky Myšákové (ZUŠ Jablonec nad Nisou)

Divadelní soubor Micky Myšákové je název pro soubor, který je součástí výuky literárně-dramatického oboru Základní umělecké školy v Jablonci nad Nisou. Název pro soubor vymysleli kolegové z Krátkého a úderného divadla Liberec, neboť učitel LDO v tomto divadle roli Micky Myšákové už léta ztvárňuje. Soubor je obvykle tvořen studenty nejstarší výukové skupiny LDO ZUŠ a studenty bývalými (jde zejména o studenty, kteří začali na představení pracovat v maturitním ročníku). Složení souboru se každým rokem lehce mění (odcházejí absolventi a nahrazují je studenti z nejstarších skupin). S Divadelním souborem Micky Myšákové jsme se zúčastnili Modrého kocoura v roce 2016 a to s představením Plešatá zpěvačka, které postoupilo do celostátního kola. Naší filozofií, pokud to tak budeme nazývat, je "zahrát si" a samozřejmě se i něco naučit - jsme škola :-).


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU