PÁTEK 22. února 16:30

30 min. / Městské divadlo Turnov / Vstupné 70 Kč (50 Kč studenti)

RAKOVINU NEVYLÉČÍŠ

RAKOVINU NEVYLÉČÍŠ

Frikulíni

Komedie o psychoaktivních látkách a změnách vnímání podle knižní předlohy amerického komika a režiséra Denise Learyho.

Psychoaktivní droga (též psychotropní či omamná látka) je chemická substance primárně působící na CNS, kde mění mozkové funkce a způsobuje dočasné změny ve vnímání, náladě, vědomí a chování. Záměrně bývá využívána k rekreačním účelům jako entheogen pro rituální a duchovní účely nebo rozšíření mysli. A to chceš.

Inscenace Rakovinu nevyléčíš v podání Frikulínů je výběr toho nejlepšího z knižní předlohy od amerického komika a režiséra Denise Learyho, doplněný o autorské texty přizpůsobené českému divákovi.

Autor inscenace: soubor Frikulíni

Hrají: Julie Krejčová, Monika Tomková, David Bolech, Jiří Schoř

Autor předlohy: Denis Leary

Frikulíni

V ideálním případě fungují Frikulíni jako čtyřčlenný soubor, kompletní sestavu však uvidíte jen ve Vokně (Hrazená 76, Liberec) nebo na divadelních přehlídkách. Jediná věc, na které se kdy tento soubor dokázal shodnout, byla volba prezidenta v lednu 2018. Rakovinu nevyléčíš je v pořadí druhá/třetí (nemůžou se shodnout) inscenace vyprodukovaná tímto amatérským uskupením.

Soubor se ve volném čase stará i o libereckou kulturu. Má na svědomí několik divácky oblíbených divadelních setkání a již třetím rokem je spolupořadatelem dvoudenního festivalu Divadlo v Bunkru.


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU