ČTVRTEK 21. února 19:30

60 min. / Městské divadlo / Vstupné 70 Kč (50 Kč studenti)

DO KALHOT!DO KALHOT!

DO KALHOT!

Broukovcovo Kamdivadlo

Komedie/monodrama o tom, do jaké míry jsou ikony a symboly důležitými součástmi našich bojů za lepší „příště“.

Nové, v pořadí již šesté autorovo monodrama s názvem DO KALHOT!, přichází dva roky po premiéře předchozího One man show - "Zahraj ty ejsíky". V obou těchto textech, ale i v textech předchozích, jsou popisovány člověčí slabosti, ale i přirozené hledání cest k hodnotám vyšším a potřebě svobody.

DO KALHOT! je hledání odpovědi na otázku, zda mohou být zrovna kalhoty symbolem, ikonou něčeho, co nás převyšuje, co nás dělá důstojnějšími, svobodnějšími, něčím, co nám dodá odvahy, sebevědomí. Jde o zamyšlení nad tím, do jaké míry jsou ikony a symboly důležitými součástmi našich bojů za lepší "příště". Náš příběh popisuje život tří generací jedné rodiny a právě kalhoty jsou zde tím katalyzátorem dění.

Autor inscenace: Jaroslav Střelka

Hraje: Jaroslav Střelka

Hudba: klasická hudba, prvorepubliková trampská píseň

Broukovcovo Kamdivadlo

Broukovcovo Kamdivadlo z České Kamenice spatřilo světlo světa někdy na podzim roku 1999, kdy se skupina zapálených lidí odpojila z předešlého místního souboru. Na rozdíl od svých předchůdců nechtěla dělat jen ryze "přehlídkové" divadlo o několika reprízách, ale hrát a hrát až do roztrhání těla. Hrát kdekoliv, na náměstích, na poutích, v silvestrovských mrazech. A hrát především svoje vlastní hry. Začalo to krátkými pohádkami, které se prodlužovaly tak, jak si autoři troufali víc a víc. Potom přišly i hry pro dospělé publikum, které měly své kladné ohlasy – a tak se vrátila touha ukázat se někde na přehlídkách. Divadlo sílilo a získávalo na tradici, autorská představení se už střídala s těmi od zavedených autorů, vznikla velmi výrazná sekce autorských monodramat, která už má pět pěkných zářezů na pažbě. Tou nejčerstvější byla výstava dosavadní činnosti k osmnáctinám Broukovcova Kamdivadla (2017) – oslava plnoletosti.


Zpět na PROGRAM...

PARTNEŘI FESTIVALU