Jaroslav Stuchlík

Jaroslav Stuchlík

divadelní režisér, publicista a dramaturg filmové společnosti CinemArt


Na počátku devadesátých let studoval divadelní režii na DAMU Praha. V hektických devadesátých letech se začal zabývat amatérským divadlem. S několika kolegy a kamarády především z turnovského gymnázia vytvořil postupně několik divadelních inscenací, z nichž asi nejzásadnější byla Dvě království (adaptace aktovky Fráni Šrámka) a poněkud nedoceněná Fando a Lis od Fernando Arrabala. Na konci devadesátých let vedl redakci festivalového zpravodaje Loutkářské Chrudimi.

Divadelní přehlídky jako porotce objíždí od roku 1995, Modrý Kocour byla shodou okolností jeho první přehlídka v nové roli. Dlouhou dobu byl členem odborné rady NIPOS-ARTAMa (mladé divadlo). V nultých letech také vystudoval kulturologii na FF UK. Věnoval se také novinařině a několik let přednášel na VŠEM Praha.

V roce 2014 měl premiéru celovečerní film Hany, na kterém spolupracoval jako dramaturg, a který posléze získal významná filmová ocenění. Momentálně se podílí na vývoji několika filmových a televizních titulů.

Je vášnivý čtenář a má rád matematiku, ekonomii, historii a hlavně kulturní antropologii. Umí být typickým kavárenským povalečem, ale stejně tak má rád sport, snad s výjimkou kolové. Nedělní dopoledne obvyklé tráví na sběratelských burzách a probírá se veteší všeho druhu. Po letech se vrátil k ušlechtilému koníčku v podobě sbírání známek.


PARTNEŘI FESTIVALU