ZMRDCARD / Divadlo Ojebad ZMRDCARD / Divadlo Ojebad

SOBOTA 25. února 21.00–21.40

40 min. / KC Střelnice

ZMRDCARD / Divadlo Ojebad

svižná sociální komedie o mikrosvětě maloměstského supermarketu


Majitel maloměstského supermarketu pan Zmrd bojuje nejen s regulemi Evropské unie ohledně foremnosti zeleniny, ale také s věčnou nespokojeností zákazníků. Po opakujících se stížnostech na fronty u pokladen najímá na výpomoc mladou brigádnici Renatu. Čerstvý závan mladé pokladní přivábí také nového zákazníka, IT specialistu Semeráda. Ten se poté den co den vrací do supermarketu nakoupit mraženou zeleninu a při tom podniká neúspěšné pokusy o navázání konverzace. Podaří se mu nakonec Renatu získat? A podaří se zkušenější pokladní paní Hance vysvětlit Renatě všechny nástrahy číhající na pokladně, od stravenek po složité kódy pečiva? Tyto otázky a mnohé další zodpoví svižná sociální komedie s názvem Zmrdcard, jež přenáší mikrosvět maloměstského supermarketu na divadelní scénu.


Autoři: Milan Dedera, Oskar Hulec
Režie: Oskar Hulec a kolektiv
Hrají: Anna Černá, Ivona Kestlová, Otto Linhart, Alice Boušková, Junna Lanne, Milan Dedera, Jan Koranda, Oskar Hulec, Jan Tesař
Kategorie: sociální komedie


Divadlo OJEBAD

Divadlo Ojebad vzniklo někdy během roku 2005 jako spolčení lidí pohybujících se na stejném pražském gymnáziu s chutí „cosi“ vytvářet. Ve stejném složení 8 lidí působí až na jednu výjimku dodnes. Zprvu se soubor sehrával pomocí improvizačních cvičení, vytvářel různé komponované večery a uváděl školní akce. Poté se přes pásmo Charmsových povídek, autorskou sci-fi hru Jelito a Kopyto a mnoho jednorázových performancí vyprofiloval do dvou dramaturgických směrů, „lehčí“ autorské a „těžší“, založené na dramatizaci literárních textů Ottou Linhartem.

V rámci linky Linhartovy nyní Ojebad hrají inscenaci Restaurant na konci vesmíru podle předlohy Douglase Adamse, ale vrcholem této cesty zatím bezpochyby byla hra Praha – Hronov zpáteční na motivy poémy Moskva – Petuški zpáteční Venedikta Vasiljeviče Jerofejeva. Linka autorská pokračovala cestovatelským promítáním fotek Tomáše Hnědého s divadelními dotáčkami Cesta je cíl a nyní se opět vrací se sociální komedií Zmrdcard situované do maloměstského supermarketu.


PARTNEŘI FESTIVALU