TETA JULIE / Budilova divadelní škola

SOBOTA 25. února 17.30–17.50

20 min. / KC Střelnice

TETA JULIE / Budilova divadelní škola

hra s prvky strašidelné tragikomedie, mimu a činohry na motivy rozhlasové hry Zdeňka Jirotky


Představení Teta Julie s jednoduchou zápletkou a prvky strašidelné tragikomedie, mimu a činohry vznikalo jako volná inspirace rozhlasovou hrou Zdeňka Jirotky. Studenti Budilovy divadelní školy měli jedinečnou možnost tvořit ve Svídnici u Dymokur přímo v prostoru, ve kterém se hrálo ochotnické divadlo na počátku 20. století. Vzniklé představení je pokusem o rekonstrukci ochotnických snah tohoto období, včetně hledání způsobu hereckého ztvárnění textu.


Autor: volně inspirováno rozhlasovou hrou Zdeňka Jirotky
Úprava: námět Ondřej Dudek / koncept a pedagogické vedení Vendula Burger
Režie: pedagogické vedení Vendula Burger
Hrají: studenti Budilovy divadelní školy
Hudba: Gioacchino Rossini: William Tell (cca 18 sekund) + hororové zvuky
Výtvarník: Vendula Burger a studenti Budilovy divadelní školy
Kategorie: strašidelná tragikomedie


Budilova divadelní škola (Praha)

Budilova divadelní škola formuje všestranné divadelníky. Nabízí studium zájemcům všeho věku zaměřené na hledání, utužování a rozvíjení uměleckého potenciálu. Jako jediná v ČR od roku 2006 uplatňuje metodu Jacques Lecoq (Francie). Budilovu divadelní školu založila v ČR Vendula Burger, která Mezinárodní divadelní školu Jacques Lecoq vystudovala v 90. letech ještě za Mistrova života.

Metoda Jacques Lecoq vede zejména k fyzickému divadelnímu výrazu - jevištní pohyb herce může být autentický v dynamice i gestech. Ovládnuté tělo pak usnadňuje průchod slovům. Škola nabízí mnoho technik pohybu, od tréninků v přírodě, jógy, přes akrobacii až po moderní pantomimu, hereckou přípravu, autorské psaní, loutkaření a mnoho dalšího. Budilova divadelní škola se prezentuje jak vedením seminářů na mnoha festivalech v ČR, tak tvorbou studentů. Objevuje se na festivalech jako jsou Mezi ploty, Loutkářská Chrudim, Jiráskův Hronov, Dětenické divadlování, Náš venkov a dalších.


PARTNEŘI FESTIVALU