...A ZA TRACYM TYGR / DS Tyl Slaná ...A ZA TRACYM TYGR / DS Tyl Slaná ...A ZA TRACYM TYGR / DS Tyl Slaná

PÁTEK 24. února 16.00–17.10

70 min. / KC Střelnice

...A ZA TRACYM TYGR / DS Tyl Slaná

volné vyprávění o tom, co je a není v životě důležité, na motivy novely Williama Saroyana


Slavná novela Williama Saroyana Tracyho tygr je křehkým, magickým, lehce surrealistickým vyprávěním o mladíkovi jménem Thomas Tracy. Ten již od malička toužil po něčem, co by mu patřilo a zároveň bylo jeho součástí. Po dlouhém hledání to „něco“ konečně našel - jeho společníkem se stal neviditelný tygr. Thomas si se svým tygrem povídá, hádá se s ním i radí, tygr dělá Tracyho silnějším, zábavnějším i odvážnějším. Společně pak odjíždějí do New Yorku, kde Tracy začíná pracovat v továrně na výrobu kávy. Zde také za nějaký čas potkává Lauru Luthyovou, která má také svého tygra... Tygr je v novele Williama Saroyana metaforou lásky, optimismu a životní energie. Saroyanův i Tracyho Tygr je krásná dívka, dobré jídlo, vůně kávy, slunce, sobota, čokoláda, prostě všechno to, co tvoří jeden neurčitý pocit - být rád na světě. Mít tygra znamená mít chuť žít, ať se děje cokoliv.


Autor: Vladislav Kracík
Režie: Martin Daniel Bašek
Výtvarník: Martin Daniel Bašek
Hrají: L. Kmínek, J. Cinková, V. Krejčí, M. Wittmayerová, Z. Patočková, J. Báčová, S. Bittengl, J. Řezníčková, R. Šmíd, T. Kužel, A. Roštejnský, M. D. Bašek
Kategorie: experiment & drama


DS Tyl (Slaná)

Historie divadla ve Slané sice sahá až do roku 1897, kdy byl založen Čtenářsko-ochotnický spolek Tyl pro Slanou, Nedvězí, Hořensko se sídlem ve Slané, ale teprve v roce 1934 došlo ke změně názvu i stanov a vznikl Ochotnický soubor Tyl pro Slanou a okolí. Od roku 1946 až do roku 1960 hrál soubor bez přestávky. Poté se na několik let odmlčel a v roce 1974, při otevření Kulturního domu ve Slané, byla jeho činnost obnovena. V tomto období byly v repertoáru převážně operety a činohra. V roce 1989 soubor svoji práci opět přerušil a vrátil se až po dalších deseti letech.

Od roku 2000 je soubor registrován jako občanské sdružení pod názvem Divadelní soubor Tyl Slaná. Náš soubor si za léta svého působení vybudoval hezké zázemí, dobrou pověst a hlavně partu bezvadných přátel, kteří vám rok co rok nabízejí veliké množství kulturních akcí, ze kterých si určitě každý vybere. Pravdou bohužel je, že pestrostí nabídky nemůžeme konkurovat všem těm satelitům nebo internetu, ale v něčem přeci jen dokážeme víc. Dokážeme spojovat lidi, kteří se sejdou v jednom sále, vidí a slyší stejné věci, posedí si u lahve dobrého vína či šálků kávy, živě si pohovoří z očí do očí, pozdraví se podáním rukou nebo polibkem na tvář a odchází s pocitem příjemně stráveného a nepromarněného času. Také v tom je kouzlo divadla. Myslete na to a příště zkuste dát přednost návštěvě některého z našich představení.


PARTNEŘI FESTIVALU