PONOŽKY / Turnovské divadelní studio PONOŽKY / Turnovské divadelní studio

ČTVRTEK 23. února 20.30–21.10

40 min. / KC Střelnice

PONOŽKY / Turnovské divadelní studio

autorské a tak trochu máničkovské komediální drama


Dva muži, jeden byt. Komu patří ponožky? Kdo je nedůvěryhodný? Kdo mluví pravdu? Komu smrdí nohy? Kdo má milenky? A kdo akorát tak hovno? Autorské, tak trochu máničkovské a ze života drama, komedie i anekdota.

Ponožky napsal Mojmír Babáček už před 10 lety a rozhodlo se, že možná je ta pravá chvíle na realizaci. Upravil to sám autor během zkoušení s přispěním ostatních aktérů a mnoha vypitých čajů a vykouřených cigaret a vodních dýmek a prostředí zabydleného sklepení. Režie byla autorem svěřena Petrovi Hakenovi a je taková minimalistická.

Děkujeme Hábě za supervizi, jednou přišla, přivřeným okem na to mrkla a svou přesnou loutkářskou rukou, škrtla, zjednodušila, dala cígo a bylo vymalováno.

A když budete chtít, abychom někde zahráli, tak se vejdeme třeba i do ponorky.


Autor: Mojmír Babáček
Režie: Petr Haken
Hrají: Mojmír Babáček, Petr Haken, Theresia Anna Hakenová
Hudba: Theresia A. Hakenová hraje cosi na klarinet
Kategorie: komedie


Turnovské divadelní studio

Turnovské divadelní studio vzniklo v roce 1993, navázalo na soubor, který vznikl v roce 1869 a již v roce 1874 mohl stát na jevišti Městského divadla, které se od té doby prakticky nezměnilo. Soubor byl vždy nositelem dobrého divadla. Levné operetky se v Městském divadle nehrály. V dobách totalit se repertoár hodně točil kolem národní klasiky. Z řady vybočil Příliš štědrý večer, který na konci šedesátých let dosáhl dvaceti repríz. Od devadesátých let na tradici navázalo studio, které se zabývalo výchovou divadelníků. Aktivních i pasivních. Členy byli a jsou Mario Kubaš, Petr Christov, Michal Samir, Martin Špetlík, ale i mnoho nadšenců, kteří jsou pravidelnými návštěvníky Modrého Kocoura. Kolem této party vznikl v roce 1996 i samotný festival Modrý Kocour.

Vznikají experimenty, hry pro děti a mládež i klasické inscenace. S inscenacemi Bylo nás pět, Tom Sawyer, Ze života hmyzu, Tancovačka, Dvě království, Tři sestry, Láskou posedlí, Romeo a Julietka a dalšími se soubor zúčastnil národních přehlídek různých žánrů od Dětské scény až po FEMAD i mezinárodních festivalů v Polsku, Rakousku a Německu. V současné době je nás asi dvacet, není to takový kombajn, ale stále hrajeme pro děti i pro dospělé, kteří mají rádi trochu experimentu a hlavně poctivé divadlo.


PARTNEŘI FESTIVALU